תיאורית פירוש חלומות

תיאוריית החלומות של פרויד היא אחת מעבודות המחקר הגדולות ביותר שנעשו על כל הנושא של חלומות ועל הדרך שבה ניתן לבצע פירוש חלומות. אחד הסודות הכמוסים ביותר מאז ומתמיד היו החלומות שלנו, אין דעה אחת אשר מגדירה כיצד קורה על התהליך, והאם ניתן להשפיע על החלומות שלנו. פרויד החליט לחקור את כל הנושא על מנת לגבש דעה כמה שיותר מצוקה על כל הנושא של פתרון חלומות.
ראשית פרויד הגיע למסקנה כי במהלך החיים היומיומיים שלנו אנו מפעילים מנגנונים אשר משפיעים על ההחלטות שלנו, ולכן כל החלטה שנבצע תתבצע במודע ותחת מעטפת של קבלת החלטות. מנגד במהלך השינה כל אותם מגננות יורדות, וכאן נמצאת החשיבות של פענוח חלומות – בחלומות שלנו אנו נתקלים בכל הפחדים והחששות אשר איננו מודעים להם כלל. פירוש חלומות הפך להיות מצרך מבוקש כל כך, בזכות הרצון שלנו להבין את המסרים אשר אמורים לתת לנו תמונת מצב של כל המחשבות שלנו ללא אותם מנגנונים. על יד פסיכולוגים יש גם מתקשרים בטלפון שטוענים שהם מצליחים לפרש את החלומות דרך תקשור.


המחקר אותו עשה פרויד מעמיק עד כדי כך שהוא אפילו הצליח לפרט אלמנטים שונים אשר עשויים להעיד על הנושא של פתרון חלומות. בין היתר טוען פרויד כי חלק מן החלומות שלנו המבוגרים נובעים ממשאלות ילדות שהיו לנו – ולא הצלחנו לספק אותם. במידה ותפנו אל מפרש חלומות עם חלום מן הסוג הזה, זה בעצם תהיה התשובה שלו עבורכם. טענה נוספת של פרויד קובעת כי חלומות הם עולם נסתר שקשה מאוד לחשוף, אך אנו נפנה אל האופציה של פירוש חלומות כי מאחורי כל חלום ישנו מסר נסתר אשר קשה מאוד לחשוף מבלי להיעזר באיש מקצוע אשר מתמחה בתחום.

כמובן שגם לדעותיו של פרויד ישנם מתנגדים אשר סבורים כי הקביעות אליהם הגיע פרויד בעבודת המחקר שלנו אינם מדויקות. כך או כך פרויד נותן בתיאוריית החלומות שלנו השקפת עולם מעניינת מאוד, אשר שופכת אור לכל הנושא של פתרון חלומות ומקלה עלינו את הזיהוי של חלומות אשר ניתן לפתור לבד לבין חלומות אשר מצריכות מעורבות של איש מקצוע כמו מפרש חלומות

מספר הגולשים שצפו בעמוד זה: 7,713
דירוג העמוד 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (תהיה הראשון לדרג עמוד זה)
Loading...

מידע נוסף על חלומות - פירוש חלומות

השאר תגובה

*

נגישות